Sobota, 13 července, 2024
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
InteriérHeathrow žádá otevření hranic pro očkované z EU a USA

Heathrow žádá otevření hranic pro očkované z EU a USA

V oblasti mezinárodního obchodu Británie podle letiště zaostává za zeměmi EU.
Společnost provozující londýnské mezinárodní letiště Heathrow vyzvala vládu Spojeného království, aby v období do konce července opět otevřela hranice země pro plně očkovaných cestující z USA a Evropské unie.

Informovala o tom na své webové stránce stanice Sky News.

Sorry, the video player failed to load. (Error Code: 101102)
Dopad na ekonomiku
Společnost Heathrow uvedla, že účinnému znovuotevření vzdušnému prostoru brání požadavky související s finančně náročnými testy na onemocnění COVID-19.

V oblasti mezinárodního obchodu Británie podle letiště z důvodu pomalého uvolňování omezení zaostává za členskými zeměmi EU.

„Británie ztrácí v oblasti příjmů z cestovního ruchu a obchodu s klíčovými hospodářskými partnery, jako jsou EU a USA, protože (vládní) ministři i nadále omezují cestování pro plně očkovaných pasažérů ze zahraničí,“ uvedlo Heathrow v prohlášení.

Ztráta téměř tří miliard liber
Krize vyvolaná pandemií koronavirus SARS-CoV-2 podle vedení letiště způsobila škody ve výši téměř tři miliardy liber (více než 3,5 miliardy eur).

Obchodní linky mezi EU a USA byly podle letiště obnoveny na úroveň téměř 50 procent ve srovnání s jejich úrovní před pandemií. Spojené království však v tomto ukazateli zaostává.

Za prvních šest měsíců letošního roku Heathrow obsloužili necelé čtyři miliony lidí. V období před pandemií takový počet cestujících připadal na 18 dní provozu letiště, píše Sky News.

Letiště Heathrow se nachází přibližně 23 kilometrů západně od centra Londýna v čtvrti Hillingdon.

V roce 2019 bylo v oblasti civilní dopravy nejvytíženějším letištěm v Evropě, kdy obsloužili více než 80,886 milionu pasažérů.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper