Úterý, 30 května, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
InteriérPředstavujeme další z malých bytů v zrekonstruované koleji: Typicky mužský prostor s...

Představujeme další z malých bytů v zrekonstruované koleji: Typicky mužský prostor s industriálním nádechem

Nedávno jsme vám představili malý byteček pro studentku Annamaria, který se nachází v zrekonstruovaném košickém koleji. Stejný prostor autorky zařídili iv mužské verzi, pro Borise.

Byty zařizovala dvojice dám z ateliéru Lotito Home – Diana a Patrícia. Dianin úkolem bylo splnění představ Annamaria a Borise o ideálním bydlení z designové stránky, Patrícia se postarala o realizaci.

Minulý týden jsme vám představili byt vysokoškolačky Annamária. Ve druhém z nich žije „ítečkár“ Boris.

Předsíň s přechodem do hnědé kuchyně
Předsíň v pánské verzi je zařízená podobně jako ta dámská, ledaže v jiném stylu a barevnosti – niku doplňuje industriální věšák ze Sasha, ani zde nechybí police na čepice a další drobnosti (tentokrát dřevěná) a lavice na přezouvání. Zdroj: Lívia Vargovčáková

Borise jsme přesvědčili, aby ustoupil od monotónně laděného interiéru pouze v neutrálních hnědých a šedých odstínech a dal šanci výrazné hořčicově pohovce. I on sám nakonec uznal, že to bylo velmi dobré rozhodnutí.

Diana a Patrícia

Barové sezení, které odděluje kuchyňskou část denního prostoru od obývákové, je nejen výrazným stylotvorným prvkem, ale i praktickým multifunkčním řešením – poslouží podle potřeby jako pracovní plocha nebo místo na stolování. A proč zvolila designérka právě tento způsob realizace?

„Zděná podnož nezabírá mnoho místa, je pevná a zároveň ji díky různým odstínům cihel lze přizpůsobit různým stylem,“ vysvětluje Diana.

Kuchyň v industriálním stylu v otevřeném prostoru s obývákem
Mužská verze kuchyně se nese v industriálním duchu. Poměrně jednoduché šedé skříňky doplňuje nerezový digestoř a výrazné industriální prvky – úchytky, svítidla a úžasná černá kovová police.
Nad pohovku vybrali Diana s Patricijí industriální zrcadlo. No zasáhla pandemie, a jelikož bylo z kamenného obchodu, nedalo se objednat přes internet a nakonec už nebylo dostupné.

Koupili tedy úplně obyčejné zrcadlo a Diana, jejíž srdeční záležitostí je kreativní tvorba a recyklace nábytku, vymyslela, jak ho upravit.

Dřevěný stolek s whisky a sklenicemi
Na zjemnění doplnily autorky industriální interiér přírodními materiály. „Pro svou jedinečnost patří k našim nejoblíbenějším,“ říká Diana. Zdroj: Lívia Vargovčáková

Realizace se ujal šikovný rodinný přítel Rasťo, který přispěl i praktickými řešeními. „Věci se často stanou tak, jak mají,“ říká Diana. „Rozměry upraveného zrcadla vyhovovaly mnohem lépe a získali jsme i nového šikovného dodavatele pro naše další projekty.“

Borisova zadání znělo: Vytvořit typicky mužský prostor s industriálním nádechem a s převahou šedých a hnědých odstínů.

Borisova koupelna je na první pohled koupelnou pro chlapa – je vyřešena velmi jednoduše a prakticky. Namísto vany je na stejném půdorysu pohodlný velký sprchový kout, ve kterém jsou šikovnými detaily otevírací dveře i nika na sprchový gel a šampon – obojí je zcela jednoduché, a co je jednoduché, to se nekazí a dobře se udržuje. Stejně jako u Annamaria, i zde je ve skříňce pod umyvadlem ukrytá pračka.

Koupelna s hnědým nábytkem
„Nechcete, aby atmosféru malé koupelny rušila pračka? Diana tento problém vyřešila pračkou určenou k zabudování, kterou skryla do skříňky pod umyvadlem. „Zdroj: Lívia Vargovčáková

KDO TU Bývá

Boris je designér mobilních her. Rád kempuje s přáteli a věnuje se hudbě ve vlastní kapele Sinnerself.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper