Úterý, 30 května, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
ZahradaPlánování zahrady krok po kroku

Plánování zahrady krok po kroku

Zahrada je nenahraditelným místem, kde můžete aktivně i pasivně relaxovat, poskytne vám útočiště od každodenní rutiny, jakož i intenzivnější kontakt s přírodou. Návrh a realizace zahrady je těžkým oříškem, proto byste měli určitě oslovit odborníků.

Dříve, než se setkáte s architektem, zvažte některé skutečnosti:

  • Na jaký účel bude sloužit vaše zahrada – chcete pěstovat sezónní zeleninu či ovoce, toužíte po oddechovém místě plném květin a příjemných vůní nebo máte rádi zahradní párty? Nezapomeňte, že funkce zahrady se může měnit, a to zejména s přibývajícím věkem jednotlivých členů rodiny, když se mění jejich zájmy a požadavky na zahradní prostor.
  • Povaha vaší zahrady by měl korespondovat s vaším okolím (je rozdíl mít zahradu ve městě nebo na vesnici, v centru nebo na okraji zástavby; v nížinné oblasti, nebo v horském prostředí; na rovině nebo ve svažitém terénu).
  • Záleží také na velikosti pozemku a jeho dispozičním řešení.
  • Přítomnost domácích nebo hospodářských zvířat může také ovlivnit vaši představu a reálné možnosti.
  • Kolik času budete chtít věnovat její údržbě nebo zda ji svěříte do rukou profesionální firmy.
  • V neposlední řadě nelze opomenout, že vybudování zahrady není nikdy levná záležitost. V případě, že údržbu nezvládnete sami, i zde počítejte s navýšením vašeho rozpočtu.

Jak si vybrat ten správný tým?

Záruka dobře odvedené práce dopředu nikdy není, ale existuje několik skutečností, které vám pomohou vybrat v daném okamžiku co nejlépe. Společnost, pro kterou se rozhodujete, by měla být už nějaký ten čas na trhu a v jejich portfoliu byste měli mít možnost ohlédnout si již zrealizované projekty. Na ty se můžete jít i reálně podívat. Váš výběr může také ovlivnit cenová nabídka. Firmy zvyknou uvádět cenu práce i přímo na webové stránce, stačí je jen porovnat.

Bohaté zkušenosti a několik úspěšně zrealizované projekty nejen v soukromé, ale i veřejné sféře má firma Florsad, s. r. o., která nabízí komplexní projekční a realizační práce v oblasti zakládání a údržby sadovnických úprav. Firma působí v oblasti zahradní architektury od roku 1997. Její kvalita a spolehlivost je zajištěna odborným týmem pracovníků s dlouholetými zkušenostmi v daném oboru.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper