Pátek, 12 dubna, 2024
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyTSMC zvažuje výstavbu továren na čipy v Německu a Japonsku

TSMC zvažuje výstavbu továren na čipy v Německu a Japonsku

Tchajwanský výrobce polovodičů Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC), největší smluvní výrobce čipů na světě, v pondělí uvedl, že prozkoumá možnosti vybudování nových závodů v Německu a Japonsku. Dodal však, že diskuse jsou stále ve „velmi raných fázích“.

Předseda představenstva TSMC Mark Liu na výročním setkání akcionářů v pondělí prohlásil, že to, zda se vybudují nové továrny v zámoří, bude záviset na poptávce klientů. Uvedl přitom, že TSMC komunikuje s významnými německými klienty s cílem zjistit, zda by bylo vybudování prvního evropského závodu TSMC na výrobu čipů v zemi efektivně. „Diskuse jsou stále v počátečních fázích,“ řekl Mark Liu. Dodal, že i případné spuštění výroby v Japonsku bude záviset na poptávce a nákladů.

Společnost TSMC loni oznámila, že vybuduje továrny v americkém státě Arizona. Liu v této souvislosti poznamenal, že přibližně 70% klientů společnosti je ze Spojených států.

Výrobci na celém světě potýkají s nedostatkem čipů, který odstartovala pandemie onemocnění COVID-19 a s ní spojené blokády, které byly mimořádně přísné zejména během první vlny. Na TSMC proto obrátili několik států, které mají zájem o výrobu čipů na svém území, aby si zajistily jejich dodávky. TSMC má totiž nejpokročilejší technologii na výrobu polovodičů na světě.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper