Úterý, 30 května, 2023
novinky

Chtěli jsme něco jednoduchého a estetického, tak vznikl nápad s věšákem

Redakce doporučuje

Daniela Holičková stojí za minimalistickou značkou TinyDecor. Ručně vyráběné dřevěné věšáky ve tvaru kapky jsou nejen funkčními, ale i stylovými bytovými doplňky. I přes důsledkem úrazu, které ji omezují při práci s rukama, rozvíjí Slovenské značku a věnuje se tomu, co má ráda.

předsíň
Foto: Daniela Holičková, TinyDecor
V rozhovoru nám Daniela Holičková prozradila více:

o příběhu značky TinyDecor
o tom, jak vznikl nápad vyrábět dřevěné věšáky ve tvaru kapky
o tom, jak vytváří příjemnou atmosféru u sebe doma
jaký interiérový styl má ráda
jaké bytové doplňky u ní doma nesmí chybět
Stojíte za značkou TinyDecor. Tiny z anglického překladu znamená mimo jiné i útulný. Jak podle vás vypadá útulný domov?

Útulný domov pro mě musí mít především harmonicky barevně sladěné jednotlivé prvky v interiéru, nejen nábytek, ale i doplňky. Vždy podle hesla – méně je někdy více. Útulný domov pro mě je zařízen v teplých příjemných barvách, jednotlivé prvky v interiéru jsou z přírodních materiálů, na stole jsou živé květiny.

V logu vaší značky jsou tři lístky. Co symbolizují?

Původně jsme měli v logu lupeny květů, které jsme vyměnili za lístky stromu jako symbol dřeva.

Vyrábíte originální, nejen funkční, ale i dekorační věšáky Oski. Jak to vlastně celé vzniklo – vyrábět věšáky ve tvaru kapky? Proč právě tento tvar?

V našem domě máme poměrně malou a úzkou chodbu, kde se nám vešla pouze malá věšáková stěna. Když k nám přišla větší návštěva často byl problém s odkládáním oblečení.

Přemýšleli jsme, jak to vyřešit, hledali jsme vhodné řešení, aby prostor vypadal pěkně a zároveň jsme vyřešili problém se zavěšením oblečení, když přijde návštěva. Chtěli jsme něco jednoduché a estetické, tak vznikl nápad s věšákem ve tvaru KAPKY, který později dostal jméno Oski.

Proč právě KAPKA – je symbolem života na zemi, potřebují ji ke svému životu lidé, zvířata i rostliny a stromy, aby mohly růst.
Prosím, přibližte nám troška proces při výrobě věšáků, co to všechno obnáší?

Hmm, proces výroby toho obnáší opravdu hodně. Jelikož je to zatím náš jediný výrobek, necháme si ho zatím pro sebe, trošku zahalen tajemstvím. Nejdůležitější je pro nás hlavně výběr kvalitního dřeva, pak to chce velkou dávku trpělivosti a dovedností, protože je to ruční práce.

věšáky
Foto: Daniela Holičková, TinyDecor
Z jakého materiálu a v jakých barevných provedeních Oski věšáky vyrábíte?

Věšáky Oski vyrábíme z bukového, dubového a jasanového dřeva. Dubové a jasanové jsou zatím v přírodním odstínu ošetřené pouze lakem.

Dubové věšáky jsou barvené ekologickou akrylátovou barvou určenou i na dětský nábytek. Máme v nabídce tyto barevné odstíny: bílé, černé, antracitové, pastelově modré, pastelově růžové, mentolové, žluté, krémové a eukalyptové. Všechny věšáky jsou přelakovány krycím ekologickým lakem pro dlouhou trvanlivost.

Každá z věcí, kterou v domácnosti využíváme, má nějakou nosnost a vyžaduje určitou údržbu. Jak to je při ramínkách Oski? Jakou mají nosnost a mají nějakou speciální formu údržby?

Věšáky Oski ačkoli nejsou velké, mají nosnost 15 kg. Vůbec nevyžadují speciální údržbu, stačí je občas přetřít vlhkým hadříkem s použitím přípravku na ošetřování masivního dřeva. Doporučujeme to nejprve vyzkoušet na méně viditelném místě, zda zvolený přípravek vyhovuje.

Kde všude se dají Oski věšáky využít? Je jejich využitelnost bez omezení povrchu a prostoru?

Naše věšáky Oski se dají využít kdekoliv v interiéru, nejvíce se samozřejmě montují do předsíní a dětských pokojů. Ale určitě si najdou své místo i v ložnici na odložení nočního prádla, krásné vyzdobí prostor schodiště, kde bude jejich účel spíše dekorační. Také je můžete použít v kuchyni na odkládání zástěry nebo utěrky. V koupelně je mohou naši zákazníci použít také, musí nás, ale na to upozornit při objednávce, abychom zvolili na povrchovou úpravu speciální lak.

FB @TinyDecor_recenzie

Pokud byste rozšiřovali sortiment, jaké bytové doplňky by doplňovaly vaši aktuální nabídku věšáků Oski?

V nejbližší době chceme rozšířit nabídku o textilní bytové doplňky jako dekorační polštáře a povlečení. Později plánujeme sortiment našich výrobků rozšířit o odkládací stolky a malé odkládací prostory a možná i další věšáky.

Přečtěte si: Slovenka Mirka vytváří nádherné dekorace: Při háčkování vypouštím z hlavy práci

Na facebookovém profilu TinyDecor se nacházejí také příspěvky s názvem „Na slovíčko o interiérovém designu“. Jaký je váš oblíbený interiérový styl a proč?

Mým oblíbeným interiérovým stylem je městský minimalismus, částečně doplněn prvky skandinávského stylu. Mám ráda jednoduché a účelné předměty, které se navzájem neruší.

Interiér pro mě musí být jednoduchý a harmonicky sladěný, nesmí v něm nic důležité chybět ani být navíc.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Čeká vás stavba střechy v Praze? Nakupte vše potřebné v kvalitních stavebninách

Jaro je v plném proudu a mnohé společnosti i soukromé osoby stavějí rodinné domy i jiné budovy, aby zákazníkům či...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img