Sobota, 13 července, 2024
novinky

Stěhování a následná pandemie způsobili, že jsem svou běžnou rutinu přetavila

Redakce doporučuje

Veronika pracuje v oblasti reklamy a marketingu. S oblibou se však věnuje různým předělávkám ve své vlastní domácnosti. Váleček, bruska či vrtačka v ruce jí není cizí. Pouští se do různých DIY projektů, a tak si zútulňuje své vlastní bydlení. Během pandemie a stahování vytvořila projekt #posortirujsk, jelikož ráda třídí a ukládá věci na své místo. Přečtěte si rozhovor se slovenskou Marie Kondo – Veronikou Svobodovou.

V rozhovoru se dozvíte více o těchto tématech:

organizování domácnosti a projektu #posortirujsk
zajímavé tipy na DIY předělávky
jak si zútulnit domov
a mnohem více
Na svém Instagram @specialeditionlife se věnuješ různým předělávkám a DIY projektem. Jak ses k tomu dostala? Stále si byla takto manuálně zručná?

Co se týče větších předělávek, ty začaly v období mého prvního „vážného“ stahování a koupě vlastního bytu. Byla jsem těsně po škole a na velké investice nebyl prostor. Tak jsem se rozhodla si svůj jednopokojový byt povznést nejvíce jak se dalo – svépomocí. Začalo mě to velmi bavit, nadchla jsem se pro malování a ruku v ruce s různými DIY projekty jsem si takto prodělala svůj první byt.

Když máš v hlavě nápad a řešíš nějakou předělávku, odkud čerpá inspiraci?

Velmi mnoho čerpám na Pinterestu, ale i Instagram, ale většina mých nápadů je jakýmsi mixem inspirace a mé vlastní představy. Snažím se, aby náš byt vypadal pěkně, útulně, abychom se v něm cítili dobře, ale zároveň aby ​​obsahoval unikátní kousky či předělávky, které jsme vlastnoručně uskutečnili. Mám ráda ten pocit zadostiučinění po dobře vykonané práci. 

Který si typ při realizaci předělávek? Necháš si poradit od odborníka, případně použiješ návod? Nebo si spíš typ „jdu na to spontánní“, metoda pokus-omyl, zkoušíš a experimentuješ?

Před každou předělávkou se snažím věci nastudovat, minimálně to, co ještě nevím nebo s čím jsem se nesetkala. V tomto dominuje i moje polovička. Potom dáme hlavy dohromady a společně si zvolíme postup, který je podle nás nejvhodnější. Avšak někdy se odvážeme a vyzkouším nějaké nové barvy jen tak pro radost a tedy skončíme při pokus-omyl metodě.

Z tvých dosavadních předělávek a DIY projektů – které je tvé „nej“, tvá srdcovka a proč?

Mám dvě. První je kuchyň v mém bytě. Byla to úplně první velká předělávka, hodně jsem se při ní naučila a jsem s přeměnou velmi spokojená. Ze staré klasické panelákové kuchyně se stala jemná pastelová a na oko prostornější kuchyň, která splňuje svůj účel. A druhá je toaleta v našem současném bytě, protože jsem trošku experimentovala s malováním kachliček a výsledek předčil nejen moje očekávání, ale i očekávání sledovatelů, kteří to velmi ocenili.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img