Úterý, 6 června, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
InteriérIndustriální styl bydlení a jeho specifika

Industriální styl bydlení a jeho specifika

Industriální styl bydlení je v posledních letech dost v popředí. No i v jeho případě s rostoucí popularitou přichází i kritika. Pro jedny je kreativní a zajímavý, pro jiné chladný a neútulný. Vkus je vkus, těžko proti němu něco namítat, no „industriál“, jak se mu často slangově říká, dovoluje využít specifický potenciál prostoru. Třeba vědět, jak na to, aby surová přirozenost použitých materiálů prostor obohatila, ne naopak.

Průmyslový styl se do bydlení vplížil spolu s trendem revitalizace průmyslových staveb (tzv. Industriální) a jejich přeměnou na bytové prostory. Využívá se především v tzv. loftových bytech, které takto vznikají velmi často. Jde o rozlehlé otevřené prostory s vysokými stropy a velkými okny (často mezonety, případně půdní prostory). Není výjimkou, že se jedná o bývalé sklady a výrobní haly. Právě průmyslový styl odkazuje na minulost takových rekonstruovaných budov.

Zřejmě je každému jasné, že industriální styl bydlení lze poznat snadno. Průmyslová minulost se zde jednoduše přizná. Potrubí se nezakrývají, stěny neomítne, právě naopak. Z přirozené neupravenosti a drsnosti se stává designový prvek. Nechává se vyznít nedokonalost.

Není divu, že takovým prostorem dominují stěny z cihel nebo betonové povrchy, výjimkou nejsou ani téměř nepracovala dřevěné trámy. Jednoduše vše, co bylo přirozenou součástí tovární minulosti.

(Ne) viditelná krása betonu

Pohledový beton je takový, který zůstává na očích, neskrývá se za další úpravy. Právě pro svou odhalenost má upravené složení a jeho povrchová struktura se dosahuje různými typy bednění. Pro udržení vzhledu betonové plochy a snížení prašnosti se používá penetrace. Beton můžete klidně imitovat stěrkami a omítkami s betonovým vzhledem. Po speciální úpravě mohou být součástí koupelny, bezesparý povrch je z praktického hlediska výhodou.

věčná cihla

Stará dobrá cihla se hodí vlastně všude, nejen do industriální laděných domů a bytů. Výsledek závisí na jejím množství a úpravy. Průmyslový charakter však iv tomto případě vyplývá z přirozenosti. Takže při cihlové stavbě stačí osekat omítku (na některých místech klidně nedbale) a je to. „Obyčejné“ spáry ve zdivu a nepravidelnosti se v tomto případě stávají vzorem. Pokud by se vám zdál interiér příliš vzorovaný, klidně obnažte cihlu pouze na jedné dominantní stěně. Prašnost se eliminuje speciálními přípravky. Nebydlíte v cihlové stavbě? Žádný problém. Stěnu můžete obložit cihlovými pásky. Výhodou je, že si vyberete odstín a můžete si pohrát is barvou spár. Nebo cihlovou iluzi vytvořte pomocí omítky a speciální šablony. A jsou zde i tapety s cihlovým vzorem, některé vypadají opravdu autenticky.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper