Úterý, 6 června, 2023
novinky

Přírodní styl v bydlení: Jak dostat přírodu do interiéru?

Redakce doporučuje

Příroda je momentálně pro více z nás útočištěm. Jediným místem, kde se dá volně pohybovat, čerpat energii, odpočívat. I z toho důvodu zůstávají přírodní motivy trendem v bydlení. Přírodní styl vytváří harmonii, klidnou atmosféru. Je to nadčasový styl bydlení, který je přirozený a dobře kombinovatelný s prvky dalších interiérových stylů.

Jak dostat přírodu do interiéru?

Způsobů, jak vytvořit interiér v přírodním stylu, je několik. Stačí se inspirovat přírodou. Pokud jdete do přírody, na procházku či do lesa, všímejte si barvy, struktury, materiály, které se tam vyskytují. Obklopí vás odstíny od světle hnědé po tmavohnědou, odstíny od béžové, jemné žluté po okrovou, různé odstíny zelené či modré. Rozhlédněte se kolem – tráva, jehličí, listí, mech, voda v potoce, kameny, zemina a půda, to všechno má svou zajímavou strukturu, kterou se můžete inspirovat.

Mohlo by vás zajímat: Tipy na jarní dekorace

Hlavním prvkem a materiálem v interiéru v přírodním stylu je dřevo. Trendem v roce 2021 je světlé dřevo. S čím dřevo kombinovat? Škála materiálů je různorodá. Dřevo se nejlépe kombinuje s těmito dalšími materiály, které jsme si nazvali „3 K“ – kámen, kůže, kov.

kámen, kůže, kovPrírodné materiály a prvky v interiéru

Pokud zvažujete jiný materiál jako je dřevo, přírodní materiály bambus nebo ratan přinesou do interiéru nejen přírodní styl, ale troška i nádech exotiky. Stačí doladit s rostlinami, jakými jsou například palmy, bílou barvou bytových doplňků a příjemný, vzdušný a otevřený prostor je na světě.

bambus, ratan

Jaké odstíny se objevují v přírodním stylu?

Neutrální barvy jsou nadčasovou klasikou. Pro někoho „nudný“ vzhled v béžové barvě ozvláštní kombinace materiálů, struktur, ale i doplnění barvami. S dřevem harmonicky vyzní bílá, černá barva, pokud to chceme ozvláštnit, tak například i metalické barvy, především zlatá.

Zajímavost: Barvami roku 2021 jsou podle organizace PANTONE šedá barva 17-5104 Ultimate Gray a žlutá barva 13-0647 Illuminating. Dvě nezávislé barvy, které jsou zároveň hřejivé, optimistické a povzbuzující, skvěle vyniknou v přírodním interiéru.

barvy do přírodního interiéruTextílie

V duchu „od podlahy až po strop“ se dají zakomponovat prvky v přírodním stylu a vytvořit z interiéru příjemný, přírodou dotyčný prostor. Potřebujete na to jen textilie, především len, jutu či bavlnu. Lněné závěsy, jutový koberec, bavlněná přikrývka či ubrus na stole – to vše jsou detaily, kterými se dá podtrhnout přírodní styl.

Nepřehlédněte: Jak zařídit bydlení ve stylu shabby chic

Útulnou atmosféru vytvoříte i pomocí polštářů. Oblečte své polštáře do zemitých odstínů béžové, pudrově růžové, světlezelené, světlemodré nebo do květinových či rostlinných motivů. Nebojte se kombinace jednotlivých barev a potisku, budete překvapeni, jak dokáží spolu vytvořit harmonický celek.

vankúšeRastliny

V interiéru s přírodním stylem nemůžeme zapomenout na rostliny. Vyzkoušejte tentokrát nejen klasické pokojové rostliny v květináčích, ale například táhlé a popínavé, které upevníte úchytkami na stěně či poličkách. Vytvoří krásnou scenérii a zároveň prospějí ovzduší.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Čeká vás stavba střechy v Praze? Nakupte vše potřebné v kvalitních stavebninách

Jaro je v plném proudu a mnohé společnosti i soukromé osoby stavějí rodinné domy i jiné budovy, aby zákazníkům či...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img