Úterý, 30 května, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyJak stavět rychle, snadno a ekologicky

Jak stavět rychle, snadno a ekologicky

I vy se chystáte stavět, ale nevíte jaký stavební materiál zvolit? Chcete, aby výstavba proběhla co nejrychleji, uvažujete i nad alternativou stavět svépomocí, ale máte strach, abyste něco nepokazili. Chcete jen to nejlepší pro sebe a svou rodinu, ale zároveň máte rozpočet, do kterého se musíte vejít. Také byste chtěli být zodpovědní, protože životní prostředí a otázka ekologie vám není cizí … to vše jsou otázky, se kterými se setkává každý, kdo se rozhodne postavit si vlastní dům a zajistit bydlení, které bude vyhovovat představám celé rodiny. Je to však mnoho kritérií a často se stává, že v konfrontaci s realitou, začnete postupně slevovat z nároků a upřednostníte pouze jeden z nich. Máme však pro vás skvělý tip, který vyhoví všem zmíněným požadavkům.

Na trhu najdete i výjimečný stavební systém Durisol, který splňuje atributy rychlé výstavby a dokáže vám ušetřit peníze, dodatečné práce a v neposlední řadě i energii. Kromě toho se jedná o přírodní produkt na bázi dřeva, obnovitelného zdroje, jehož výroba i logistika zohledňuje dopad na životní prostředí. Přitom životnost materiálu Durisol je minimálně taková, jak tradičních materiálů. Nad vývojem tohoto materiálu a také neustálým zdokonalováním výrobního procesu strávila společnost Leier mnoho let. Inovace však dovedla do dokonalosti a vytvořila materiál, který splňuje všechny požadavky kvalitní, nízkoenergetické i pasivní stavby.

ekologická výroba

Durisol je přírodní a 100% recyklovatelný materiál. Jeho hlavní surovinou je dřevní štěpka, která se pro jiné účely již nedá technologicky využít. Celá výroba je bezodpadová a probíhá bez procesu hoření při minimální spotřebě energií. Dřevní štěpka se ve velkorozměrových míchačce smísí s cementem a vodou, a následně se zušlechtí mineralizační přísadami. Takto připravená směs se vlije do forem, v nichž nabude požadovaný tvar, zhutní a vytvoří se tvarovka. Čerstvá tvarovka se přemístí na mezisklad, kde „zraje“ dalších 6-8 dní. Pak se tvarovky ofrézovat na požadovaný rozměr a připravují se na expedování.

Efektivní a rychlá výstavba

Tvarovky mají nízkou hmotnost, díky čemuž se s nimi snadno manipuluje. Celý systém funguje na principu stavebnice, přičemž není nutné použití těžkých stavebních mechanizmů. Tvarovky pro obvodové stěny mají vloženou tepelnou izolaci, kterou může být grafitový polystyren nebo minerální vlna, takže dodatečné zateplování odpadá.

Na stavbě se 1. řada tvarovek ukládá do maltového lože, následně se „nasucho“ nebo na nízkoexpanzní montážní pěnu vytvářejí jednotlivé řady obvodových a vnitřních stěn. Jelikož tvoří Durisol z 90% dřevní štěpka, tvarovky se velmi snadno opracují, řežou, řežou, frézují i ​​vrtají. Při montáži „nasucho“ se vylévají betonem každé 4 rady tvarovek, při montáži na nízkoexpanzní pěnu každých 6 řad. Po zabetonování se vytvoří velmi pevná a odolná konstrukce. Stěny Durisol se standardně omítají, resp. mohou obkládat různým materiálem, např. dřevem, obkladovými cihlovými pásky …

V nabídce je více rozměrů tvarovek pro obvodové stěny i akustické tvarovky na vnitřní stěny se zvýšenou zvukovou izolací.

Zdravé a ekonomické bydlení

Při nápočty stavebního materiálu se může zdát prvotní cena Durisolu vyšší, ale po zohlednění tepelnětechnických parametrů a započítání všech pracovních postupů, které při každé stavbě třeba absolvovat, je srovnatelná, ba dokonce nižší než při použití běžných stavebních materiálů. Nešetříte jen na samotné práci, která obvykle tvoří tu největší část rozpočtu ale Durisol vám zaručí i úsporu nákladů při vytápění, v létě není nutná klimatizace. Díky betonovému jádru mají stěny vynikající tepelně-akumulační vlastnosti, což vám doma zajistí příjemnou tepelnou pohodu. Durisol má výbornou difuzi vodních par, to znamená, že stěny „dýchají“, takže nedochází ke vzniku nepříjemných plísní. Stavební systém tak vytváří předpoklady pro dokonalé zdravé bydlení.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper