Úterý, 30 května, 2023
novinky

Se správnou matrací bude váš spánek opět plnohodnotný

Redakce doporučuje

Probouzet se se špatnou náladou a zhoršenou soustředěností je opravdu nepříjemné. A to i tehdy, pokud před spaním místnost vyvětráte, nedíváte se do telefonu, tabletu či počítače, vypnete televizi, dáte si čaj, který má navodit příjemný spánek, stále se v noci převalujete a ráno se necíte vůbec dobře. Pokud tomu tak opravdu je, je nejvyšší čas pro výběr matrace na míru, která bude sedět přesně vašemu tělu a vy se konečně vyspíte.  

Nahlédněme do hlubších vrstev

Pěnové matrace jsou vyrobeny z několika vrstev pěn. Setkat se můžeme se studenou a línou pěnou. Latexové matrace jsou vyrobeny buď z latexu nebo v kombinaci s pěnou. Tyto matrace se umí dokonale přizpůsobit tělu, poskytnout vhodnou podpěru pro páteř a v případě studené pěny vám poskytne i lepší prodyšnost a odvod horka.

Pružinové matrace jsou i v dnešní době velmi oblíbené. Dnes se u nich nemusíte bát, že po pár měsících používání v nich vyležíte důlek. Prošly si řádnou proměnou a vylepšením, takže i takové pružinové matrace mohou sloužit řadu let. Navíc jsou vhodné do vlhkého prostředí, což uvítají milovníci chalup či chat.

Na trhu jsou k dostání i matrace s kokosovým vláknem, které taktéž dokáží dokonale odvádět vlhkost a podpořit správnou polohu páteře při spánku. Hodí se jak do lůžka pro dospělé, tak i jako matrace do postýlky.

U dětské matrace je také dobré hledět na to, aby se dobře udržovala v čistotě. To znamená, že by měla mít snímatelný potah. Ovšem také nezpomeňte na tuhost, která bude poskytovat správnou oporu pro tělo.  

Chcete matraci na míru?

Stále častěji lidé vyhledávají matrace na míru. Buď je to kvůli tomu, že chtějí matraci v kombinaci s jinými materiály, než běžně seženete v obchodech, nebo chtějí různý, klidně i atypický rozměr. Například do prodloužené postele, obytného vozu, dětem do hracího koutku či jinam. Existuje mnoho firem, které si umí s těmito aspekty poradit, ale jelikož je výroba matrace zdlouhavý proces, ve většině případů bude čekací doba opravdu dlouhá. Firma Ostaš připraví matraci dle vašich instrukcí již do deseti dnů. Navíc s příjemným a individuálním přístupem a za rozumné ceny. 

Předchozí článekModerní kancelář: vše užitečné, co byste měli vědět při navrhování
Další článekS výběrem správné sedačky vám rádi poradíme
- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Čeká vás stavba střechy v Praze? Nakupte vše potřebné v kvalitních stavebninách

Jaro je v plném proudu a mnohé společnosti i soukromé osoby stavějí rodinné domy i jiné budovy, aby zákazníkům či...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img