Úterý, 30 května, 2023
novinky

Krása žuly konkuruje mramoru

Redakce doporučuje

Žula a mramor se liší hlavně tvrdostí. Žula je tvrdší než mramor, mramor je nasákavější.

Žula to zvládne i venku

Jelikož je žula tvrdší, hodí se více do exteriéru a do prostředí, kde jsou prvky více namáhané, například vlivem počasí. Jak říká Nazar Zavalidrov, jednatel společnosti Zavalidrov Stone, s.r.o., která vyrábí nejen žulovou dlažbu, ale jakékoliv žulové prvky, žula je trvanlivá, zvládne jakékoliv počasí, je barevně stálá, a protože je to čistě přírodní produkt, šetří životní prostředí. Pokud se tedy rozhodnete zpříjemnit si okolí domu či chaty právě žulovou dlažbou, nemusíte se obávat uklouznutí, když je venku vlhko a ošklivě, ani uvolňování škodlivin, kdy se dlažba v létě prohřeje.

Kámen v interiéru

Mnozí si myslí, že kamenné prvky v interiéru nejsou namáhány. Pozor hlavně na kuchyňskou desku. Ta je namáhána více než ostatní plochy, proto jí svědčí právě žula. Žulová deska je ideální volbou i do vnější kuchyně, kde zvládne nároky spojené s grilovací párty. Pěkným doplňkem je například i žulový konferenční stolek či jiná dekorace.

Žulová pracovní deska
I kamenné umyvadlo přímo v žulové kuchyňské desce je zajímavé řešení. Zdroj: Zavalidrov Stone

Krásná struktura a lesk

Žula i mramor zaujmou zejména svou vizuální strukturou, žula je zrnitější, mramor jemnější. Žula má však výhodu, že kromě zajímavého vzhledu nabízí širší možnosti právě díky odolnosti.
Firma Zavalidrov Stone nabízí různé úpravy žuly: kromě leštění i flambování (zdrsňování při vysoké teplotě), tromlovaných (vyhlazování ve vibračním bubnu), satinování, úpravu tlakovou

Žulové výrobky na míru

Vnést do tvrdého kamene dekorativní jemnost, osekat ho a upravit vyžaduje nejen estetický cit, ale i zkušenou ruku. Potvrzují to i ve firmě Zavalidrov Stone. Její jednatel dodává, že díky spolupráci se zkušenými řemeslníky, ba přímo umělci ve svém oboru, a vlastním výrobním zařízením mohou realizovat projekty ze žuly na míru, které zákazníkovi samozřejmě přizpůsobí i cenově. Cena je totiž další věc, kterým se žula a mramor od sebe liší – cena mramoru je vyšší.

Mramorové kamenné schody do domu
Kamenné prvky lze vyrobit přesně dle potřeb zákazníka. Zdroj: Zavalidrov Stone

Žula a veřejná prostranství

Žulu vidět i na veřejných prostranstvích, kde se střídá s Gábriš. I dlažba z tohoto kamene spolu s tzv. dotykovými dlaždicemi jsou součástí portfolia značky Zavalidrov Stone.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Čeká vás stavba střechy v Praze? Nakupte vše potřebné v kvalitních stavebninách

Jaro je v plném proudu a mnohé společnosti i soukromé osoby stavějí rodinné domy i jiné budovy, aby zákazníkům či...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img