Úterý, 30 května, 2023
novinky

Interiérová barva roku 2022? Vyjadřuje naději, svobodu a optimismus!

Redakce doporučuje

Společnost Dulux, která patří k světově nejuznávanějším výrobcům nátěrových hmot a barev, prohlásila, jaká barva bude synonymem šťastného domova v roce 2022. Příští rok vnese do interiéru oblohu – hitem totiž bude nebeská modrá, odstín nazvaný Bright Skies. Vzdušný světle modrý odstín je navržen tak, aby vyjadřoval naději a optimismus. Po jasných a sytých odstínech, které figurovaly za poslední dva roky je návrat k světlé modré vítanou změnou.

Bright Skies je světlejší, jasnější a osvěžující barva jako loňská zemitá Brave Ground. Přesto má stále hluboké spojení s přírodou. A co je ještě lepší – krásně se kombinuje s celou řadou akcentové barev, takže je možné, že se z ní stane nová alternativa k světle. Modrá se dostane nejen do pracoven, ale i do ložnic. Z psychologického hlediska tento odstín nabízí klid a vyrovnanost. Díky propojení s exteriérem a symbolizácii jasného nebe je ideální volbou pro zlepšení nálady.

Kromě naděje barva Bright Skies zosobňuje i svobodu, která mnohým v těchto těžkých měsících chybí. Samotná kreativní ředitelka společnosti Dulux UK – Marianne Shillingford tvrdí: „Lidé v tomto období potřebují oživit, povzbudit a užívat si svobodu … Existuje lepší inspirace jako nekonečná obloha kolem nás? Je všeobecně známo, že díky přírodě se cítíme lépe a opatření, které nás přivádějí ven, zvyšují náš pocit pohody.

Takže bez ohledu na to, zda pracujeme nebo relaxujeme, tvoříme nebo cvičíme, je nezbytné mít prostor, který odráží optimismus a touhu po novém startu. Ten je nejvyšším bodem programu následujícího roku. Bright Skies však není o nečinném snění. Jde o přeměnu těchto snů na skutečnost a pokrok ve změnách, které chceme provést. „

Jak používat nebeskou modrou v interiéru?

Marianne Shillingford doporučuje trendový odstín Bright Skies nepoužít na stěnách, ale nejlepší místo podle ní pro tuto barvu je na stropě. Díky tomu dostanete pocit, že jste pod širým nebem a místnost se naplní vůní čerstvého vzduchu. „Absolutně věřím, že když lidé použijí tuto barvu na strop a uvidí, co dokáže, bude to úžasná revoluce,“ říká odbornice, která tuto barvu použila na strop své ložnice a efekt si neumí vynachválit.

Barvu roku Dulux 2022 Bright Skies vybrala skupina odborníků na design, módu a barvy. Samozřejmě, výběr silně ovlivnily události posledních let, kvůli kterým mnozí z nás touží po svobodě a návratu k přírodě. I proces, kterým se barva obvykle vybírá, musel být kvůli pandemii upraven. Poprvé za 19 let se skupina, která barvu vybírala sešla jen online na virtuálním summitu. Společnost Dulux má kromě nového hitu v nabídce letošní kolekce 37 upravených barev.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Čeká vás stavba střechy v Praze? Nakupte vše potřebné v kvalitních stavebninách

Jaro je v plném proudu a mnohé společnosti i soukromé osoby stavějí rodinné domy i jiné budovy, aby zákazníkům či...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img