Úterý, 30 května, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
InteriérJak si zařídit místo na práci z domova

Jak si zařídit místo na práci z domova

  1. 2021DiskusiaZdieľať
    Už několik měsíců mnozí z nás pracují a učí se v režimu „jsme doma“, takže se snažíme najít co nejefektivnější způsob, jak pracovat uprostřed celé rodiny. Chce to dobře zařídit místo i čas.

Místo se vždy najde
Pokud máte doma místnost, která dosud sloužila jako jakýsi rodinný sklad, máte výhodu. Například nevyužité podkroví jsou dobrými kandidáty. Pokud se rozhodnete takovýto prostor i nově vymalovat, dokud ho zařídíte, vyberte si barvu, která vám je příjemná a dobře se vám při ní soustředí. Jemné a tlumené odstíny obecně podporují uvolněnější náladu, světlejší a sytější zlepšují soustředění.

domácí pracovna
Zdroj: istock.com

Většina domácností však pokoj či alespoň pokojík navíc nemá a na pracovnu musí vyčlenit místo uprostřed zaběhnuté domácnosti. Když se hledá, obvykle se hluchý prostor v bytě přece jen najde. Někdy vás překvapí, jaký potenciál mají různé kouty a zákoutí. Je fajn, když poskytují alespoň trochu soukromí. V otevřeném prostoru to dosáhnete například paravány, které můžete složit, když s prací skončíte. Dělicí funkci mohou mít také různé policové systémy. Právě pro soukromí a klid se domácí pracovna často ocitne v ložnici. V odpočinkové zóně se však příliš mnoho elektroniky nedoporučuje, takže na noc raději notebook, router a podobné přístroje znovu Odstěhujte jinam.

Posviťte si na práci
Domácí pracovní místo by mělo být rozhodně dobře osvětlené. Nejlepší přirozeným světlem. Doporučuje se, aby zasklená plocha činila nejméně 10% celkové podlahové výměry místnosti. Pokud jde o pracovní kout či prostor, který bude mít po skončení pracovního dne opět jinou funkci, je dobré, pokud je blízko okna. Někdy pomůže i dočasné pootočení jídelního stolu. V podkrovní pracovně se vyplatí umístit stůl přímo pod střešní okno, cíleně ho osvětlíte a ušetříte prostor. Spodní hrana střešního okna ve výšce minimálně 950 až 1 100 mm vám zajistí dokonalý výhled i vsedě.

domácí pracovna
Zdroj: istock.com

Správné nadimenzování umělého osvětlení také netřeba podcenit. Stropní svítidlo doplňte stolovou lampou. Nastavitelný směr osvětlení jistě oceníte. Pokud si nechcete ubírat z pracovní plochy, vyberte si například modely připevněné na poličce nad stolem, snadno je přemístíte. Pracovní výkon vám zlepší kvalitní chladné bílé světlo.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper